Lovecké svítilny

Posedy, žebříky, seníky, krmelce a jiné.
Odpovědět
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Tomfi »

Sorry za OT, ale k čemu Vám tyto svítilny jsou, pokud máte tolik prasat a škody, pak ty prasata odlovíte i bez světla, jen to chce více námahy a pokud je nemáte, tak je to jen zoufalá snaha ulovit údajně přemnoženou černou zvěř. :oops:
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od zispo »

svítilna my slouží pří případné dohledávce, nebo při chůzi za noci jde pouze jen o bezpečnost. Alepoň u mně ne na lov, jak všichni víme je tento způsob lovu zakázán.
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Hunter »

Ano tento lov je zakonem zakazan ale SSM (statni sprava mysl.) muze udelit vyjimku a takovy zpusop lovu povolit a v mnoha MS tomu tak je, tak uz stale neopakujte to klise o zakazanem zpusobu lovu.. Jde predevsim o bezpecnost pri lovu, kdy v noci lovec je schopen mohem lepe obeznat situaci, nez vystreli.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od fesoj »

No já nevím... Naše MS o výjimku /lov se světlem/ zažádalo a automaticky ji dostalo, ale zatím jsem flintu s baterkou u nikoho z našich členů neviděl. Já osobně v tom vidím přínos zejména pro lidi, kteří přeceňují své schopnosti a nejsou si schopni odpustit ránu, když už není na střílení vidět. Stará a trvale platná zásada je, že nejsem-li bezpečně schopen zamířit na jednotlivé části těla zvěře, nesmím střílet ! Samozřejmě záleží na optice, na pozadí, na věku - nikdo nemládneme a náš zrak se horší. Není to hanba, jen si to musíme uvědomovat a chovat se podle toho - a ne každý to dokáže. Nejde snad ani o to nesplést si člověka s prasetem, to už je extrém, ale o to, abych to prase neviděl v puškohledu jenom jako černý flek, na který se sice dá zamířit, dá se i trefit, jenže kam, to je otázka... Pak po lese běhá zmrzačená zvěř a některé kusy, údajně chybené nebo častěji "škrábnuté" nalézáme vysokým nosem v pokročilém rozkladu. A to vůbec nemluvím o tom, že se mi často stalo, že jsem si na zvěř posvítil baterkou a mohl si ji dobře prohlédnout, když už jsem nechtěl střílet - a jak se začnou používat k lovu baterky, po pár zkušenostech s nebezpečným světlem bude zvěř na každé bliknutí reagovat útěkem. Jednoznačně bych dal - když už - přednost kvalitnímu nočnímu vidění, ale to už je o něčem jiném. Bohužel hlavně cenově...
Kritériem pravdy je praxe.
Slavex
Nový návštěvník
Příspěvky: 6
Registrován: pon 15.8.2011, 10:00

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Slavex »

Mám tuhlesvítilnu http://www.prolov.cz/detail/nabijeci-sv ... ing-light/
Naprostá spokojenost.Dobrá cena s příslušenstvím na montáž s filtry,spínačem,i nabiječka do síte a autonabíječka.Je o ne velký zájem mají je pořád vyprodaný .
miki14
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 31.1.2009, 18:18

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od miki14 »

magoda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 183
Registrován: pát 08.1.2010, 9:14
Bydliště: pha-východ

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od magoda »

pořídil jsem streamlight scorpion,je to xenon,svítivost mne až překvapila!nevídaný :shock: chtěl jsem něco do kapsy,když se člověk potřebuje kouknout na nástřelu,mám ji čerstvě tak pak poreferuji jak je to s vyditelností barvy :?: jinak na dohledávky s foxou používám mlhovku z renault fluence krmenou z voj.žebradla moto baterkou,tot bílej den na 50m :wink:
Uživatelský avatar
MiNo
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 27.4.2009, 20:47
Bydliště: MOST

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od MiNo »

..já přemíšlím o Ledray GL4 Green..cenově dobrý a nebo Ledwave Wild Finder..ale nevím která je přijatelnější..poraďte prosím
Lovu zdar Milan

"Nikdy nestřílej na hlavu jelena, ale na komoru....a srdce nechť se Ti při tom svírá strachem i žadostí. ..... a paroží jelena ukládej tak, jak korunu zabitého krále."
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Hirc »

Ledwave WildFinder je předražený a výkon je několik let za současnou špičkou.
Jestli chceš něco "rozumného" zkus nějaký Fenix na AA, nebo pokud chceš hodně výkonu tak 18650Li-on (nemalá investice do Li-on článků a nabíječky)

Do lesa je ideální LEDka s neutrální odstínem - výrazně lepší podání barev než klasická-studená bílá. Pokud potřebuješ zelenou/červenou barvu, řeš to filtrem...

Pár odkazů k nastudování:
http://www.ledmania.cz
http://forum.fotonmag.cz/
http://www.kronium.cz

ps: osobně jsem přešel na výkonné čelovky od Sparku - 460 "neutrálních" lumenů a obě ruce volné.
http://www.spark001.com/Products.aspx?ProductID=13
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od kopov.c »

Já jsem si vloni koupil Fenix TK41.Má to 4stupně výkonu-ten nejsilnější 800lumenů.Na ten nejvýšší stupen to svítí zhruba jak dálkový od auta a vydrží zhruba 2 hodiny.Na dosledy je to paráda. K tomu 8 ks nabíjecích tužkových baterek a zatím maximální spokojest.
Igor.R
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 26.1.2012, 10:55
Kontaktovat uživatele:

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Igor.R »

Alda: Prispevek smazan - priznani se k zakazanemu zpusobu lovu
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Žanek »

Igor.R píše:Alda: Prispevek smazan - priznani se k zakazanemu zpusobu lovu
lov se svítilnou může být přece na vyjímku povolen ... nepřehání se to tady drobet?
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Alda »

Neboj se, neprehani. Vyjimky v lovu se samozrejme mohou povolit a taky se povoluji, ale ne na vsechny druhy zvere (citovana legilsativa - viz. komunikace s Lotrem)
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od Žanek »

Alda píše:Neboj se, neprehani. Vyjimky v lovu se samozrejme mohou povolit a taky se povoluji, ale ne na vsechny druhy zvere (citovana legilsativa - viz. komunikace s Lotrem)
aha

velmi se omlouvám

to jsem si vůbec neuvědomil :oops:
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Uživatelský avatar
MiNo
Nový návštěvník
Příspěvky: 25
Registrován: pon 27.4.2009, 20:47
Bydliště: MOST

Re: lovecké svítilny

Příspěvek od MiNo »

..takže jsem opět na vážkách..bo na LEDRAY GL2(4) green jsem nenašel recenzi a také FENIX TK 15 z filtrem.. kolik mi sebere ten filtr metrů..bo 70% se mi zdá nadnesené..určitě jsou i jiné lepčí myslím cena kvalita užitečnost ..Děkuji moc :)
Lovu zdar Milan

"Nikdy nestřílej na hlavu jelena, ale na komoru....a srdce nechť se Ti při tom svírá strachem i žadostí. ..... a paroží jelena ukládej tak, jak korunu zabitého krále."
Odpovědět