jaký dalekohled na denní nošení?

Lovecké pozorovací dalekohledy. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Leon »

dneska jsem si všimnul že se začal prodávat i BPC 8x30 na den by to nebylo za ty prachy špatný
http://www.optik-praha.cz/index.php?m=show&id=1
CZ 550 american 308win.
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od popovic »

Dalekohled na denní nošení jsem řešil pár měsíců zpátky, chtěl jsem něco lehčího, kompaktního. A taky levného :D Nakonec jsem koupil za necelé dva tisíce starší ruský BPC Tento 7x35, a byla to výborná volba. Ostrý obraz, s perfektní kresbou i u okrajů, velké zorné pole a pro mě dost podstatná věc a to ta, že se dalekohled vůbec nemlží. Co mě však teda dost překvapilo, tak to, že je dalekohled dobře použitelný i za šera, doteď jsem měl za to že na noční čekanou nic menšího než 50mm objektiv nefunguje. Dalekohled je robustní, ale rozměrově kompaktní, vleze se mě i do kapsy od kabátu. Za ty peníze co mě stál fakt hodně muziky.
herspicz
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: čtv 23.9.2010, 19:11

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od herspicz »

Starší téma, ale přispěji, byla mi z auta ukradena stará zlatá meopta 8x30 :twisted: , nevěděl jsem jaký nový kukr a zakoupil jsem na komec deltu optical forest II 8x42 za necelé 3tis a jsem mile překvapen, vodotěsný, plněný dusíkem, malý lehký , celkem ostrý a ku podivu hluboký obraz, byl jsem překvapen i při měsíčku nad slušnou světelností, samozřejmě na noc mám jiný dalekohled, ale na přes denní pochůzky s zkk/jena 4x32 se s tímto starým puškohledem skvěle doplňuje, když se zdržím do šera oba fungují skvěle, z forestra II jsem jen mile překvapen a zatím spokojen, uvidíme za čas jestli vydrží mechanicky.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od motolada »

Já si letos nadělím Delta optical v 9x63 důvod této sestavy je hlavně světelnost,páč hledím většinou v noci.Pokud to někdo máte tak sem hoďte zkušenosti co mě čeká...
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od popovic »

Na denní pochůzky se mě i mým kolegům velmi osvědčili staré ruské dalekohledy BPC 7x35 a 8x30, dále starý Zeiss Deltrintem 8x30, který je opticky o třídu ještě lepší než oba rusáci. Všechny tyhle dalekohledy jsou relativně malé, skladné (vejdou se i do kapsy u kabátu) a lehké. Dají se pořídit v dobrém stavu za lidové peníze a budou sloužit navěky. Měl jsem v rukách i Meoptu Meostar 8x42 což byl nářez, ale za 18000 kč...
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Hirc »

když už novou Meoptu na denní nošení, tak MeoPro - třeba 10x42 se dá sehnat za 8t.

osobně všude tahám Steiner Nighthunter XP 10x44 - malý, lehký... bohužel i z druhé ruky stál 17t. Navíc má velmi jemné ostření, takže se při chůzi často sám rozostří.
popovic
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: čtv 22.1.2009, 17:07

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od popovic »

Hirc píše:když už novou Meoptu na denní nošení, tak MeoPro - třeba 10x42 se dá sehnat za 8t.

osobně všude tahám Steiner Nighthunter XP 10x44 - malý, lehký... bohužel i z druhé ruky stál 17t. Navíc má velmi jemné ostření, takže se při chůzi často sám rozostří.
Jo to souhlasím, MeoPro 8x42 si pořídil synovec a je to skutečně precizní dalekohled. Pořád je to ale o penězích, ta Meopta stojí 8000 a starý rus BPC nebo Zeiss třetinu.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od motolada »

Včera po odchodu kurýra z PPL jsem se stal majitelem Delty 9x63.
Potěšily 2 popruhy + bytelné polotvrdé pouzdro pro uskladnění případně nošení dalekohledu,gumové krytky na objektivy které samy drží na dalekohledu,hadřík a jako bonus nesedící sluneční brýle Eschenbach.
K samotné optice dalkohled se dobře drží s minimálním posunutím těžiště dopředu,kvůli konstrukci kterou sem si vybral.
Pohled je příjemný i díky velice měkým očnicím které dobře oko obepnou(to mě překvapilo),mají ale malý paměťový efekt,tak snad to časem nebude na škodu.
Ostření je pohodlné a funkční,obraz z toho co jsem měl možnost vyzkoušet,perfektně ostrý.Dioptrická korekce mě připadla,že nefunguje,mám oční vadu i přes to je ale korekce v pohodě "ostrá".
Za dne jsem neměl moc času testovat takže časem.
Večer samozřejmě nabízel test,optika by na to měla být určená,tak jsem vyrazil.I přes kompletně zataženou oblohu ze které sem tam pršelo,bylo vidět velice pěkně.Knoflíka samozřejmě nepřečtu,ale liška na 100m by oku neutekla.
Dnes beru adepta kterému dám Fomei 7x50,tak se bude pěkně testovat.
Až přestane smrdět ta čínská guma kterou je to celé potažené,bude to i voňavé pokoukáníčko.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od rimar77 »

motolada a proč na dení nošení tahat takovoudle těžkou hrůzu?? kolik schválně váží?? dřív jsem vyxmejšlel blbiny pořídil jsem si 9x63 fomei a na to abych se stím tahal na šoulačku ani náhodou a v noci jsem stejně viděl lépe v 7x50 resser montana. Dneska bych na denní nošení pořídil něco 8 nebo 10x42 a máš pohodovej dalekohled na nošení a pokud koupíš kvalitní značku tak i za šere uvidíš úplně vpohodě
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od motolada »

Protože jsem zdatnej a mladej a 1,2kg mě nezabije :lol: :lol:

Nechtěl jsem žádné kompromisy jako ...x42 atd...Potřebuju vidět v noci(lovím tak v 75%)Proto ta 63 a 9 kvůli přiblížení na knoflíky.Ideálka by byly dalekohledy 2,ale musím živit i pár lidí kolem sebe..takže musím vybírat jen jednou....

Nosím ho přehozený napříč přes rameno a pas takže je to v pohodě.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od rimar77 »

motolada píše:Protože jsem zdatnej a mladej a 1,2kg mě nezabije :lol: :lol:

Nechtěl jsem žádné kompromisy jako ...x42 atd...Potřebuju vidět v noci(lovím tak v 75%)Proto ta 63 a 9 kvůli přiblížení na knoflíky.Ideálka by byly dalekohledy 2,ale musím živit i pár lidí kolem sebe..takže musím vybírat jen jednou....

Nosím ho přehozený napříč přes rameno a pas takže je to v pohodě.
no já jsem zjistil že nejlépe knoflíčky nakonec stejně vidím v puškohledu :-) to s těma penězma to chápu otom žádná ale todle vlákno je o dalekohledu na denní nošení a uznej sám že tenhle hymbál má k dokonalosti přes den daleko :lol: tvoje nošení není moc pohotové a taková kvalitní 8x42 má mnohdy lepší propustnost a kouká v noci lépe než levná 9x63 :wink: ale je to o penězích
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od motolada »

Jak píšu,přes den jsem ho ještě neměl.Vlákno je opravdu "denní",ale připadne mě blbost tvořit další a to "noční".Je docela možné,že opravdu zjistím,že na den je to těžké,ale vzhledem k tomu,že v podstatě jen šoulám a už teď tahám sebou krumpáč v podobě ZH,tak mě těch 1200g na kolena asi nedostane :wink:
No pro mě je to prostě jiný level než jsem hrál do teď a to si myslím je důležité :wink:
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Leon »

motolada píše:Jak píšu,přes den jsem ho ještě neměl.Vlákno je opravdu "denní",ale připadne mě blbost tvořit další a to "noční".Je docela možné,že opravdu zjistím,že na den je to těžké,ale vzhledem k tomu,že v podstatě jen šoulám a už teď tahám sebou krumpáč v podobě ZH,tak mě těch 1200g na kolena asi nedostane :wink:
No pro mě je to prostě jiný level než jsem hrál do teď a to si myslím je důležité :wink:
motolada na deltu je tema zde viewtopic.php?f=18&t=835 tak prosím zpět k tématu.Leon
CZ 550 american 308win.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od motolada »

Špatně jsem hledal,v tomto případě bude nejlepší to přehodit tam,děkuju.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: jaký dalekohled na denní nošení?

Příspěvek od Zdenek41 »

Nechci zakládat nové téma.Potřebuji poradit při výběru dalekohledu.Nechci žádnej mercedes,ale pouze funkční optiku za přijatelné peníze,která něco vydrží.Pro dení nošení a můj věk zatím k plné spokojenosti používám rusák 7/50 v noci je to už horší.Jagd Fomei 8/56 mi odešel,rozhodily se hranoly a urezly šrouby.Nejde se do něj bez násilí dostat.Vše jsem tu pročetl.Co by se mi líbilo je pro mě v cenové relaci dost.Nevěřím tomu,že ve střední třídě by se pro mě nic nenašlo.Někdy opravdu cenu dělá jen značka.Pokud jsem zde OT tak mi prominte.Mám ještě jeden problém proti kolegům mám dost blízko oči u sebe,některé modely mi opravdu nevyhovují.Věk už čtvrtá věková 47.
Odpovědět