Úprava loveckých trofejí

Vše o lovectví a myslivosti u nás (něco jako poradna)
Odpovědět
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od klouda »

Ten pytel to vydrží ? Mám na mysli účiinek 30% peroxidu...nejspíš jo, když to používáš :D, Ale překvapuje mě to.
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od Alda »

igelitovy pytlik vydrzi i muj 70%-ni...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Vojta
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1001
Registrován: pát 11.5.2007, 15:16
Bydliště: Královéhradecko

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od Vojta »

Tím pádem ale dojde k vybělení chrupu, který je pak důležitý při určování chovnosti daného jedince a také samozřejmě jde o estetickou-pohledovou vadu, nebo se pletu? Rozprašovačem postříkat 30-ti % roztokem peroxidu a to stačí pouze jednou a by se dostal do všech zákoutí a dokonale vybělil lebku? Pokud to skutečně je takto jednoduché, tak to budu muset zkusit. Já bělím i 3-4 dny, poctivě potírám malým zubním kartáčkem.....
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od VJM »

chrup namáčím do parafínu a po vybělení to sloupnu.
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od xtaup »

Taky používám rozprašovač, dvakrát zhruba po dvou hodinách to důkladně postříkám (peroxid musí ze všech částí doslova téct) a pak už stačí pár hodin (2-3) ve vlhké tmavé místnosti a je hotovo. Při takto dlouhém působení chrup neztratí svojí přirozenou barvu. Při delším působení je tomu samozřejmě jinak. Jinak chrup se dá samozřejmě proti účinkům peroxidu ochránit, jak již bylo psáno.
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od Alda »

Vojta píše:Tím pádem ale dojde k vybělení chrupu.....
teoreticky ano, prakticky ne - zuby ochranim napr. modelinou. ne, ze by to bylo na 100%, ale vypada to pak stale dobre
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Mr. Fox
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 319
Registrován: ned 27.6.2010, 12:11

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od Mr. Fox »

ještě se mi nestalo aby mi peroxid odbarvil zuby... lebku vždy obalim vatou nebo netkanou textilíí a položim na oválnej talíř pak optarně poleju peroxidem... postavim na sluníčko a během dne to lžící polejvám aby vata byla stále mokrá.. večer lebku opláchnu odrbu tvrdym kartáčem a postavim na okno a nechám uschnout... lebka je krásně vybělená a zuby maj pořád stejnou barvu...
xtaup
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 297
Registrován: pon 29.9.2008, 14:30
Bydliště: Podkrkonoší
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od xtaup »

Ta doba kterou to bělíš není zas tak dlouhá, aby se zuby vybělily, já na trofej jednou zapomněl a za tři dny byly zuby bílý jak u modelky :wink: . Jinak pokud jde o peroxid preferuji jeho působení ve vlhké tmavé místnosti. Slunce a teplo jeho účinek nezvyšuje, naopak rychleji pak ztrácí svojí koncentraci...
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od figi »

Přesně tak, bělení má probíhat v tmavé místnosti, a ne v teple. Zrovna tak není dobře dávat vybělenou trofej sušit na slunce. Trofej má kvůli možným deformacím a praskání spojů kostí schnout pomalu.
! 243W ! 6XC!! 222 Rem, 223 Rem, 308W, 8x57JS
figi63@seznam.cz
http://www.loveckastrelba.cz/
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od Hanzi216 »

V pondělí u nás srazilo auto srnce, je to pravidelnej šesterák a je už malinko vytlučenej. Chtěl bych ho vypreparovat i s lýčím, ale mám strach, že když ho budu vařit tak se zbytek navlhčí od páry a sloupne. Přemýšlel jsem, že každý parůžek pořádně zabalím a navrch nějaký nepromokavý plátno. Máte někdo s preparací takové trofeje zkušenost?
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od VJM »

Parůžky zamotej do mikrotenovéo sáčku, zavaž pod růžemi a opatrně vař. Lýčí zustane na parůžkách. Po vybělení namáčím líčí do solného koncentrátu a nechám to tam tak týden. po týdnu vyjmu a nec´hám pozvolna usnout. Lýčí po vyschnutí trochu upravím kartáčkem.
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od Hanzi216 »

VJM píše:Parůžky zamotej do mikrotenovéo sáčku, zavaž pod růžemi a opatrně vař. Lýčí zustane na parůžkách. Po vybělení namáčím líčí do solného koncentrátu a nechám to tam tak týden. po týdnu vyjmu a nec´hám pozvolna usnout. Lýčí po vyschnutí trochu upravím kartáčkem.
Díky. Kamarád mi ještě radil ovázat parůžky prvně alobalem. Ale prosím proč ten solný koncentrát, jakej to má význam?
Naposledy upravil(a) Hanzi216 dne pon 18.4.2011, 20:31, celkem upraveno 1 x.
VJM
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: pát 31.8.2007, 8:19

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od VJM »

Nejdou do toho moli, ani jiná avěť. Je to konzervát. Poradil mi to jeden preparátor.
Hanzi216
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: čtv 27.11.2008, 20:01

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od Hanzi216 »

VJM píše:Nejdou do toho moli, ani jiná avěť. Je to konzervát. Poradil mi to jeden preparátor.
Aha. Vidíš to mě vůbec nenapadlo nějakej mol. Příští týden zkusím všechny rady a jdu na to, tak se pak pochlubím, jak to dopadlo. Ještě jeden dotaz - není tam potom vidět ta sůl až to uschne. Ona většinou dělá takový mapy.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Úprava loveckých trofejí

Příspěvek od Zdenek41 »

Znám jednoduší způsob,voda musí pod růže omotat obvazem bez pokličky uvařit.Do sklenice formalín a namočit na hodinu a druhý den ještě jednu a žádná brebera si toho už nevšimne. :wink:
Odpovědět